Neplač, když se ti sny rozpadnou na střípky, neboť střípky znamenají štěstí.

Yu Yu Hakusho

24. srpna 2007 v 20:24 | Kerysha |  yu yu hakusho
Yu Yu Hakusho
Mladý a ne příliš úspěšnýstudent Urameshi Yusuke položí svůj život aby zachránil malého chlapce. Tento tak ryzí čin od něho nikdo nečekal a po jeho smrti začíná teprve ten pravý zmatek. Yusuke je podroben zkoušce při níž potvrdí že má dobré srdce a dostane také svého tvora duší. Díky jeho "šlechetnému činu " se stává detektivem světa duchů a chrání lidi před útoky přízraků ze zásvětí. Díky tomu se seznamuje s Kuramou a Hieim kteří se díky němu přidávají na stranu dobra částečně se také udobří s Kuwabarou který se rozhodl že porazí i přes nekonečně dlouhou sérii prohraných zápasů. Yusukemu na jeho cestě pomáhá Botan která přenáší duše do světa duchů a později se do týmu přidává i sám princ světa duchů. Společně bojují na straně lidí a chrání tak mír mezi zásvětím a lidským světem ať už jde o boj na turnaji černých bojových umění nebo o boj se zvráceným bývalým detektivem světa duchů. S každým bojem roste Yusukeho odhodlání stát se nejlepším bojovníkem. Jeho snahy vyvrcholí až v zásvětí kde pozná pravou podstatu síly.
Urameshi Yusuke
Yuske paličatý zatvrzelý rváč a ne příliš dobrý student. Když se stává detektivem světa duchů nachází přátele a trochu se uklidňuje přesto je impulzivní a jeho jednání je naprosto nelogické přesto dává smysl. Je výtečným bojovníkem a má neustálou snahu se zlepšovat a bojovat proti silnějším soupeřům.Jediný člověk který ho má doslova pod palcem je křehká dívenka Keiko která se projevuje jedině při hátkách většinou pěstně :-) Yusukemu je na začátku celého příběhu 14 postupně stárne ale jak se zdá rozum ne a ne se dostavit. Ovládá úder síly a později silomet učí se od Paní Genkai která vlastní duchovní jádro kterí Yusukemu později předá.
Hiei Jaganshi
Narodil se v ledovcocé vesnici ze spojení Hiny ledové ženy a muže, Z tohoto spojení se vždyzrodí chlapec a protože jsou zrození chlapci vždy zlí a krutí je jako nemluvně z ledovcové vesnice vyhozen. Jako dítěte se ho ujmou zloději díky jeho krutosti se ho ale začnou bát a Hiei se začne toulat sám Při jedné potyčce ztratí svůj Hirui kámen a vydává se ho hledat, k tomuto úkolu si nechá v operovat třetí oko tím chce také nalézt ledovcovou vesnici a svou ztracenou sestru Yukinu. Místo toho se ale setkává s Yusukem a později se "přidává" do jeho týmu. Nachází vše co hledal a na konci série se "zamiluje" do Mukura. (jedné ze tří velmocí zásvětí) Hiei je neuvěřitelně rychlí a silný skvěle ovládá meč a černý plamen (plamen zla) to ho ale velmi vysiluje i když to sám nikdy nepřizná. Je samotářský trochu arogantní ale díky společnosti svých přátel se pozvolna mění.
Shuichi Minamino(Kurama)
Kurama je velmi inteligentní a příjemný. Je silným protivníkem své soupeře nejdříve
odhaduje. Jeho zbraněmi je jakákoliv rostlina v jeho okolí.
Kurama je liščí démon který uprchl ze zásvětí do lidského světa poté co byl jako zloděj zraněn. Zde se vtělil do nenarozeného dítěte MInamino Shuichi. V těle díděte chtěl zůstat do doby svých 10 let kdy se mu měli obnovit síly. Svou lidskou matku začal milovat a rozhodl se žít v lidském světě spolu sní aby ji chránil a staral se o ni.
Kazuma Kuwabara
Je asi nejbláznivější postavou týmu. Je zamilovaný do Yukiny naštěstí netuší že je Hieihosestra. Není příliš inteligetní ani bystrý zato je to věčný rváč. S hieim se moc dobře nesnáší zato Yusukeho zbožňuje. Pro svou sílu je uznávaným členem týmu. Ovládá duchovní meč a později i meč dimenzí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

nejoblíbenější postava Yu Yu Hakusho

Yusuke 8.7% (2)
Hiei 34.8% (8)
Kurama 30.4% (7)
Kuvabara 8.7% (2)
Sensui a Itzuki 8.7% (2)
Yomi 4.3% (1)
Mukuro 4.3% (1)
Raizen 0% (0)

Komentáře

1 Adiira Adiira | E-mail | Web | 14. srpna 2011 v 15:19 | Reagovat

Až na trochu spoilerů bezvadná recenze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.